66 - Born to the West

AKA: Hell Town

5 months ago

I "Born to the West" fra 1937 ser værterne Steen og Teddy, hvordan John Wayne sveder tran og er ved at tabe et pokerspil. Filmen blev genudgivet som "Hell Town". Lyt med og find ud af, hvad far og søn synes om filmen.

Giv os en anmeldelse på iTunes, Podimo, Spotify eller hvor du ellers lytter til podcasts. Skriv til os via mail på [email protected] Meld dig ind i vores facebook-gruppe: "På jagt efter... John Wayne". Vi er også på instagram: johnwaynepodcasting.

Find out more at https://p-jagt-efter-john-wayne.pinecast.co

This podcast is powered by Pinecast.

Copyright 2019